Monday, April 19

दुर्लभ सुनौलो रंगको कछुवा पहिलो पटक देखिएको छ, जसलाई मानिसहरूले भगवान विष्णुको अवतार भनिरहेका छन्।

September 13, 2020 414

 

काठमाडौं, भदौ २७

नेपालमा पहिलो पटक गोल्डन टर्टल पत्ता लागेको छ। डेली मेलको रिपोर्टका अनुसार कछुवालाई अब भगवान विष्णुको अवतार मानिएको छ (भगवान विष्णुको अवतार)।यो विश्वमा पाँचौं पटक पहिलो पटक देखिएको छ र यो नेपालमा पहिलो पटक देखा पर्‍यो। ट्रस्टका अनुसार कछुवालाई धनुषधाम संरक्षित जंगलमा पशु रक्षक चन्द्रदीप सदाले उद्धार गरे। यस खोजले ठूलो आवाज अनलाइन सिर्जना गरेको छ, र कछुवाहरूको फोटोहरू सोशल मीडियामा ठूलो मात्रामा भाइरल भएको छ।

Victor Valley College prof publishes paper on rare golden turtle

 

कमला देवकोटा, सरीसृप विज्ञ जसले आविष्कार दस्तावेजीकरण गरे र भर्खर देव नारायण मण्डल र हेनरिक कैसरको कछुवा सम्बन्धी एक शोध पत्र प्रकाशित गरे उनले भने कि यसको गहन आध्यात्मिक महत्त्व छ।

उनले भने, “सुनौलो जनावर मात्र होइन, कछुवाहरूले नेपालमा धार्मिक र सांस्कृतिक महत्व राख्छन्। हिन्दू पौराणिक कथामा, कछुवाको माथिल्लो खोलले आकाशलाई प्रतिनिधित्व गर्दछ र तल्लो खोलले पृथ्वीलाई प्रतिनिधित्व गर्दछ।”

गोल्डन टर्टल प्रमाणको रूपमा फोटो लिइसके पछि फेरि जंगलमा छोडिएको छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्